.

Wykonujemy  wylewki  anhydrytowe samopoziomujące!!!


Najnowsza technologia przeznaczona specjalnie do ogrzewania podłogowego!!! Oszczędzaj czas i energię!!

Samopoziomująca posadzka na bazie płynnego anhydrytu powstaje z najwyższej jakości komponentów. Stosując wylewkę anhydrytową można skrócić czas realizacji całej inwestycji. W zależności od projektu osiągamy wydajność ponad 1000 m2 dziennie, a wykonanie posadzki w domku jednorodzinnym o powierzchni ok. 120 m2 zajmuje 2 - 3 godziny od chwili przyjazdu. Już po 2 - 4 dniach, zależnie od warunków klimatycznych, swoją pracę mogą kontynuować elektrycy, instalatorzy, tapeciarze, czy malarze.

Wybierając wylewkę anhydrytową:

  • Inwestor jest zwolniony z obowiązków związanych z zamówieniem komponentów do wykonania posadzki, ich transportem i składowaniem.
  • Zastosowanie wylewki gwarantuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu.
  • Nie jest potrzebne zbrojenie.
  • Wylewka jest produktem samorozpływającym i samopoziomującym. Eliminuje to konieczność kosztownych obróbek wykończeniowych, w celu uzyskania gładkiej, równej powierzchni.
  • W dużej mierze można zrezygnować ze szczelin pozornych i dylatacyjnych, co daje możliwość kreatywnego ułożenia glazury.
  • Technologia wytwarzania płynnych jastrychów anhydrytowych  jest metodą ekologiczną, przyjazną środowisku


Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w budownictwie ze względu na walory estetyczne i ekonomiczne. Mając na uwadze efektywność tego systemu grzewczego, należy przestrzegać kilku zasad.

  • Najważniejszą z nich jest zastosowanie odpowiednich materiałów, by uzyskać podłogę, która będzie pełniła rolę grzejnika o zakładanych, najwyższych parametrach.
  • Rurki grzejne przykrywa się warstwą wylewki, zwaną jastrychami. Należy pamiętać, że im warstwa ta będzie miała mniejszy opór przewodzenia i będzie cieńsza, tym szybciej i więcej przekaże ciepła.
  • Opór przewodzenia ciepła, w metodach tradycyjnych (cementowych) wynika z istnienia  pustek powietrznych w masie posadzkowej, spowodowanych nieścisłym doleganiem wylewki  do rurek grzejnych.

Powszechnie rekomendowane przez specjalistów są jastrychy w płynie,  tak zwane samopoziomujące, których zastosowanie wyklucza powyższe problemy.  Grubość całkowita takiej wylewki może być mniejsza, w stosunku do metod tradycyjnych  i wynosi 4,5 cm do 5,5 cm.

Płynny jastrych anhydrytowy zapewnia  wymierną oszczędność energii  wynikającą z:

-    wysokiego współczynnika przenikania ciepła
-    ścisłego przylegania masy posadzkowej do rurki grzejnej,
-    braku porów i pustek powietrznych, w masie posadzkowej.

Jest to idealna wylewka na:

-    podłogi w budynkach mieszkalnych

-    podłogi w budynkach użyteczności publicznej

-    na ogrzewanie podłogowe

-    na drewniane stropy na podłogi w remontowanych obiektach